Gry i zabawy online
Strona główna serwisu

quiz: jaki to strój?

Quiz składa się z dwunastu zadań. Każde polega na odgadnięciu nazwy stroju, jaki prezentują Pola i Lech. Nazwę stroju wybierasz, klikając w jedno z czterech okienek po prawej stronie ekranu. Jeśli wybierzesz prawidłową odpowiedź, otrzymasz punkt. Ile punktów zdobędziesz na dwanaście możliwych do zdobycia? Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz!
Wersję online zabawy uzupełniają przygotowane do wydrukowania kartoniki do gier dydaktycznych.

instrukcja gry

Zabawę rozpoczynamy używając przycisku START. Po lewej stronie planszy pojawi się obrazek z Polą i Lechem w stroju, którego nazwę należy odgadnąć.

Do wyboru masz cztery opcje, prezentowane w podłużnych okienkach po prawej stronie ekranu. Kliknij w jedno z nich. Jeśli wybierzesz prawidłową odpowiedź, otrzymasz punkt.
Aby przejść do kolejnego zadania, użyj przycisku DALEJ.

Ile punktów zdobędziesz na dwanaście możliwych do zdobycia? Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz.

↑ do górywszystkie zabawy →

materiały do wydruku

Z Polą i Lechem możesz bawić się także po wyłączeniu komputera. Przygotowaliśmy dla Ciebie wersję zgadywanki w postaci plików PDF. Aby pobrać i wydrukować wybrany plik, kliknij myszką w jego ikonkę.

Kartoniki do gier dydaktycznychKartoniki dogier dydaktycznychKartoniki dydaktyczne

Zawartość plików. Każdy plik składa się z dwóch arkuszy. Plik pierwszy - komplet dwustronnych kartoników z obrazkamii strojów na awersie i z żółtymi kwiatkami na rewersie. Plik drugi - komplet dwustronnych kartoników z nazwami strojów na awersie i z białymi kwiatkami na rewersie.

podpowiedzi i wskazówki

Po wydrukowaniu, wycięciu, odpowiednim złożeniu i sklejeniu (szczegółowa instrukcja w sekcji Przygotowanie kart) kartoniki można wykorzystać do wielu gier i zabaw dydaktycznych. W sekcji Propozycje gier znajdziesz kilka pomysłów, tutaj podajemy opis gry polegającej na łączeniu kartoników w pary (dopasowanie nazwy stroju do obrazka).

Para kartoników

GRA ZNAJDŹ PARY
Każdy gracz otrzymuje po dwa zestawy kartoników:
• zestaw kartoników z obrazkami strojów
• zestaw kartoników z nazwami strojów.

zasady gry
Uczestnicy rozkładają przed sobą otrzymane kartoniki i próbują ułożyć je w pary. Parę tworzą: kartonik z obrazkiem stroju oraz kartonik z jego nazwą.
Wygrywa ten, kto poprawnie i najszybciej wykona zadanie.

↑ do górywszystkie zabawy →


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli