Pliki pdf do pobrania i wydrukowania
Strona główna serwisu

zestawy gier edukacyjnych

Podczas zabawy dziecko nauczy się rozpoznawać polskie stroje narodowe i regionalne, łatwiej też przyswoi sobie ich nazwy. Ponadto, samodzielne przygotowanie rekwizytów do gier dostarczy mu wiele satysfakcji.
Sekcja składa się z nastepujacych podstron:

bartek »
bingo »
domino »
mazurek »
memo »
quiz »

przewodnik po grach

bartek
Bartek to prosta gra karciana oparta na zasadach gry w Piotrusia. Talia składa się z dwunastu par kart oraz jednej karty bez pary. Uczestnicy zabawy zbierają pasujące do siebie karty. Przegrywa ten, kto zachowa kartę bez pary - Bartka - do końca gry. »

bingo
Atrakcyjna formuła gry Bingo jest gwarancją świetnej zabawy, podczas której doskonalenie trudnej sztuki rozpoznawania poszczególnych strojów przychodzi dzieciom z łatwością i przyjemnością. Planszę gry tworzą obrazki lalek w dwunastu strojach polskich. »

domino
Domino jest grą ogólnie znaną i lubianą przez dzieci. Zabawa ułatwi zapamiętanie wyglądu i nazw dwunastu strojów polskich prezentowanych na stronach naszego serwisu. Do wyboru dwa zestawy kostek domina: obrazek-obrazek oraz napis-obrazek. »

mazurek
Emocjonująca gra ułatwi dzieciom zapamiętanie wyglądu i nazw dwunastu strojów polskich prezentowanych na stronach naszego serwisu. Gracze poruszają się pionkami po wyznaczonej przez kartoniki trasie. Wygrywa ten, kto pierwszy przejdzie trasę Mazurka. »

memo
Memo ćwiczy koncentrację i pamięć wzrokową, a także pozwala dzieciom w przyjemny sposób oswoić się z wyglądem i nazwami polskich strojów narodowych i regionalnych. Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie par odpowiadających sobie kartoników. »

quizy
Przedstawiamy dwie propozycje gier quizowych, które można wykorzystać do utrwalenia i sprawdzenia wiadomości o strojach polskich oraz ich elementach. Na awersach kart znajdują się obrazki i nazwy strojów, na rewersach nazwy charakterystycznych dla danego stroju elementów. »

↑ do góry


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli