Pliki pdf do pobrania i wydrukowania
Strona główna serwisu

przygotowanie kart obrazkowych

Przygotowanie kart nie jest skomplikowaną czynnością i nie zajmie dużo czasu. Młodszym dzieciom powinni w tym zadaniu pomóc dorośli.
Po wydrukowaniu, wycięciu, odpowiednim złożeniu i sklejeniu karty obrazkowe można wykorzystać do wielu gier i zabaw dydaktycznych.

karty obrazkowe

Aby karty były bardziej wytrzymałe i służyły dłużej, arkusze można wydrukować na sztywnym papierze lub - po wydrukowaniu na zwykłym - nakleić na karty brystolu. Po wydrukowaniu wybranego arkusza wytnij karty tak, by każda składała się z dwóch elementów (awers i rewers). Następnie każdą kartę złóż na pół, po czym sklej. Rysunek poniżej pokazuje kolejne etapy przygotowywania karty do użytku.

Przygotowanie kart do użytku

↑ do góryprzejdź do sekcji KARTY →

kostki domina

Wytnij kostki domina tak, by każdy kartonik składał się z dwóch elementów (po lewej stronie napis, po prawej obrazek w przypadku kostek typu napis-obrazek lub obrazki po obu stronach w przypadku kostek typu obrazek-obrazek). Kartoniki możesz podkleić sztywnym lub kolorowym papierem.

Przygotowanie kostek domina

↑ do góryprzejdź do sekcji GRY →

kartoniki

Przygotowanie kartoników nie jest skomplikowaną czynnością i nie zajmie dużo czasu. Młodszym dzieciom powinni w tym zadaniu pomóc dorośli. Po wydrukowaniu rozcinamy arkusz na dwustronne kartoniki, każdy składamy na pół, po czym sklejamy.

Kartoniki do gry

↑ do góryprzejdź do sekcji GRY →


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli