Pliki pdf do pobrania i wydrukowania
Strona główna serwisu

przygotowanie puzzli

Samodzielne przygotowanie puzzli nie jest czynnością trudną, jednak młodszym dzieciom powinni pomóc dorośli.
Przygotuj tekturkę lub kartę z bloku technicznego, klej do papieru i nożyczki. Wydrukuj wybrany obrazek i wybraną siatkę puzzli. Siatka ułatwi podział obrazka na poszczególne elementy układanki. Możesz oczywiście posłużyć się inną siatką, na przykład własnego pomysłu, dostosowaną do Twoich potrzeb.

materiały

• wybrany obrazek
• wybrana siatka puzzli
• tekturka lub karta z bloku technicznego
• klej do papieru
• nożyczki

obrazki
Wszystkie obrazki do pobrania i wydrukowania znajdują się w sekcji Puzzle. Poniżej umieszczamy przykładowe obrazki ze strojem lubelskim i szlacheckim.

Strój lubelskiStrój szlachecki

siatki puzzli
Siatki puzzli ułatwiają podział obrazka na poszczególne elementy układanki. Możesz oczywiście posłużyć się inną siatką, na przykład własnego pomysłu, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Siatka puzzli do wydrukowaniaSiatka puzzli do wydrukowaniaSiatka puzzli do wydrukowania

↑ do góry

wykonanie puzzli

Wydrukuj arkusz z wybranym obrazkiem, po czym wytnij obrazek. Aby puzzle były bardziej trwałe i wytrzymałe, wycięty obrazek przyklej do tektury lub na kartę brystolu. Kartę przytnij do wielkości obrazka.

Przygotowanie obrazka

Wydrukuj arkusz z wybraną siatką puzzli. Wytnij siatkę, po czym przyklej ją z tyłu karty z obrazkiem, wyrównując do górnego i lewego boku (siatka i obrazek mają taką samą wielkość).

Przygotowanie obrazka

Całość podziel na dziewięć fragmentów, wycinając poszczególne elementy wzdłuż linii tworzących siatkę puzzli. Młodszym dzieciom powinni pomóc w tym zadaniu dorośli.

Przygotowanie obrazka

Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli