Pliki pdf do pobrania i wydrukowania
Strona główna serwisu

wykreślanki bez hasła

Wykreślanki bez hasła podzielone są na dwie grupy. Pierwszą tworzą zadania, w których szukamy nazw strojów polskich. W zadaniach z drugiej grupy szukamy nazw poszczególnych elementów wybranego stroju.

Odwiedź także sekcję z wykreślankami bez hasła »

wykreślanka 1

kierunek odczytywania ukrytych wyrazów:
poziomo →
liczba wyrazów do wykreślenia: 12

diagram wykreślanki »przykład rozwiązania »

wykreślanka 2

kierunek odczytywania ukrytych wyrazów:
poziomo →pionowo ↓
liczba wyrazów do wykreślenia: 16

diagram wykreślanki »przykład rozwiązania »

wykreślanka 3

kierunek odczytywania ukrytych wyrazów:
poziomo →pionowo ↓na skosWykreślanki do wydruku
liczba wyrazów do wykreślenia: 16

diagram wykreślanki »przykład rozwiązania »

nazwy strojów

Do wyboru trzy wykreślanki. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniej, podajemy kierunek odczytywania ukrytych wyrazów oraz ich liczbę. Oprócz diagramu możesz również wydrukować przykład rozwiązania wykreślanki.

Słowa do odnalezienia i wykreślenia to nazwy polskich strojów prezentowanych na stronach serwisu. W wykreślankach pojawiają się również określenia typu: góralski, mieszczański.

Wykreślanki do wydruku

nazwy strojów polskich

opis zadania
Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie wyrazów. W zależności od stopnia trudności wykreślanki, słowa odczytujemy: (1) poziomo od lewej do prawej strony, (2) poziomo od lewej do prawej oraz pionowo z góry na dół, (3) poziomo od lewej do prawej, pionowo z góry na dół, na skos od lewej do prawej. Dla ułatwienia, lista szukanych słów znajduje się pod diagramem.

↑ do góry


elementy strojów

Do wyboru dwanaście wykreślanek. Aby ułatwić znalezienie odpowiedniej, tytuły podajemy w porządku alfabetycznym. Oprócz diagramu wykreślanki możesz wydrukować także przykład rozwiązania.

Słowa do odnalezienia i wykreślenia to nazwy elementów charakterystycznych dla danego stroju.

Wykreślanki do wydrukowania

elementy strojów polskich

opis zadania
Zabawa polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie szesnastu wyrazów. Dla ułatwienia, lista słów, które należy odszukać, znajduje się poniżej bloku z literami. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach - z lewej do prawej, w pionowych kolumnach - z góry do dołu, a także ukośnie - z góry do dołu, od lewej do prawej. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli