Strój bytomski

Wykreślanka ze strojem bytomskim

Znajdź ukryte w diagramie nazwy elementów stroju bytomskiego. Szukaj poziomo i pionowo. Znalezione słowa zaznacz przeciągając po nich myszką (przy wciśniętym przycisku). Po rozwiązaniu wykreślanki czeka na Ciebie niespodzianka - dowiesz się, z jakich potraw składa się świąteczny śląski obiad.

Strój bytomski. Wykreślanka dla dzieci
Strój bytomski. Ciekawostki Strój bytomski

Śląski obiad

Najbardziej znany dziś zestaw potraw śląskich to jadłospis niedzielnego obiadu: rosół z nudlami (makaronem, najlepiej domowej roboty), rolady, kluski i modra kapusta. Jak widać, tradycyjny śląski obiad jest obfity i tuczący, ale w smaku... rewelacyjny!

Poznaj przepis na śląski przysmak »

Materiały PDF

Wiedzę o stroju bytomskim dziecko może sprawdzić poprzez rozwiązywanie urozmaiconych zadań i ćwiczeń. Karty pracy możesz pobrać tutaj, klikając w wybraną miniaturkę poniżej, lub w dziale Łamigłówki pdf ze strojem bytomskim, gdzie znajdziesz opis naszych materiałów oraz podpowiedzi, jak z nich korzystać.

Do przeglądania i drukowania naszych materiałów potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

słowniczek obrazkowy

W wykreślance pojawiły się tajemniczo brzmiące słowa. Czy kamzela to kamizelka? Czym jest kania, a czym zapaska? Odpowiedzi znajdziesz w naszym obrazkowym słowniczku.

Strój bytomski. Jedbowka

jedbowka

Strój bytomski. Kabotek

kabotek

Strój bytomski. Kamzela

kamzela

Strój bytomski. Kania

kania

Strój bytomski. Kiecka

kiecka

Strój bytomski. Wstążki

wstążki

Strój bytomski. Zapaska

zapaska

Strój bytomski. Zygloki

zygloki