Stroje polskie. O nas

O nas

Tu dowiesz się, kto jest pomysłodawcą i założycielem serwisu, kto nim administruje, kim są programiści, projektanci, graficy i redaktorzy witryny, kto przygotowuje dla Ciebie i Twoich uczniów materiały dydaktyczne... Słowem, poznasz naszą drużynę!

Stroje polskie. Redakcja serwisu
Autorka serwisu

Barbara

Miło powitać, miło gościć! Jestem autorką, właścicielką i administratorką serwisu polalech.pl, i nie jest to mój jedyny autorski serwis internetowy. Drugim są anglomaniacy.pl.

Z wykształcenia historyk-archiwista, informatyk, pedagog i tak dalej, i tak dalej... Zainteresowania mam naprawdę przeróżne, co można też zauważyć w mojej internetowej aktywmości. Serwis ze strojami polskimi opracowałam i po raz pierwszy opublikowałam w 2011 roku. W kolejnych latach zmieniałam jego wystrój, dodawałam nowe materiały, odświeżałam stare. Teraz publikuję kolejną odsłonę witryny, dostosowując ją do wymogów współczesnych przeglądarek i wyszukiwarek internetowych, i zmieniając w niej prawie wszystko. Wszystko z wyjątkiem przesłania. Chcę, by jej zasoby jak najlepiej służyły Tobie, mój gościu, i byś korzystając z nich odczuwał - tak jak ja tworząc ten serwis - radość i dumę z bycia Polakiem.

Pola i Lech

Pola i Lech

gospodarzami serwisu od początku jego istnienia. Prezentują polskie stroje regionalne i narodowe, pojawiają się w interaktywnych grach i zabawach, a także w materiałach pdf.

Kiedy projektowałam ich sylwetki, nadałam im też imiona. Chciałam, żeby kojarzyły się z Polską. Dziewczynę nazwałam więc Polą. Pola jak polskie pola, Pola jak Polanie, Pola jak nasza śliczna Polska. Chłopaka nazwałam Lechem. Imię jak każde inne, jednym się podoba, innym nie. A jednak imię niezwykłe, imię - symbol, od zarania naszych dziejów przenoszące w sobie z pokolenia na pokolenie wielki skarb - polską pamięć i tożsamość.

Tosia i Bartek

Tosia i Bartek

Oto najmłodsi mieszkańcy serwisu, Tosia i Bartek. Debiutują jesienią 2017 roku w roli pomocników Poli i Lecha. Mam nadzieję, że ta sympatyczna para zdobędzie Twoje serce!

Ich sylwetki oraz materiały edukacyjne, w których się pojawiają, zaprojektowałam z myślą o nauczycielach przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkół podstawowywch. Z Tosią i Bartkiem spotkasz się na stronach serwisu w rozmaitych grach i zabawach oraz w nowych materiałach pdf, a w niedalekiej przyszłości - także w interaktywnych ubierankach.