Strój kaszubski

Przewodniik po sekcji

Przewodnik pomoże w poruszaniu się po działach sekcji, umożliwi szybkie zapoznanie się z ich zawartością i ułatwi dotarcie do poszukiwanych materiałów.

Strój kaszubski

działy sekcji

Poniżej znajdziesz bezpośrednie łącza do wszystkich działów i poddziałów sekcji.

zawartość sekcji

Sekcja składa się z trzech merytorycznych części. W pierwszej znajdziesz materiały online do prezentacji stroju kaszubskiego, w drugiej interaktywne ćwiczenia utrwalające wiedzę, a w trzeciej - przygotowane do pobrania i wydrukowania pliki pdf. Poruszanie się po sekcji i znalezienie poszukiwanych pomocy edukacyjnych ułatwią Ci łącza zawarte w dziale Pomoc i wsparcie.

nauka

Prezentacja stroju kaszubskiego zawiera plansze z ogólnym opisem ubioru męskiego i damskiego, ilustrowany leksykon szczegółowo omawiający wybrane elementy stroju, oraz linki do serwisów internetowych z ciekawostkami regionalnymi.

zabawa

Interaktywne gry i zabawy, dzięki którym lepiej poznasz i szybciej zapamiętasz zarówno ogólny wygląd, jakt też charakterystyczne elementy stroju kaszubskiego. Grom towarzyszą ciekawostki na temat stroju i regionu. Początkowo niewidoczne, pojawiają się na ekranie po rozwiązaniu zadania.

pliki pdf

Naukę i zabawę online uzupełniają materiały do wydrukowania: plansze, karty do gier, ubieranki, układanki, krzyżówki, wykreślanki i zagadki.

pomoc i wsparcie

Przeglądanie zasobów sekcji ułatwi indeks. a szybkie zapoznanie się z ich zawartością - przewodnik. W działach Tosia i Bartek oraz Pola i Lech znajdziesz wszystkie grafiki z naszymi bohaterami w stroju kaszubskim, wykorzystywane w interaktywnych grach i w materiałach pdf.

wskazówki metodyczne


Naszym celem jest dostarczenie materiałów, które ułatwią przygotowanie i prowadzenie zajęć z dziećmi. Poniższe uwagi mają jedynie charakter informacyjny i ogólny.

Zastosowana przez nas kolejność prezentowania zasobów nie jest przypadkowa. Pierwsza część sekcji z materiałami edukacyjnymi (opis stroju, leksykon) to etap wprowadzenia. Z kolei interaktywne zabawy (ubieranka, puzzle, łamigłówki) służą utrwaleniu wiadomości już zdobytych oraz przyswojeniu nowych. Materiały do wydruku, zwłaszcza łamigłówki, wykorzystać można do sprawdzenia wiedzy zdobytej na stronach naszego serwisu.

Z zasobów możesz korzystać w dowolnej kolejności lub wybiórczo. Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku większości łamigłówek, gier i zagadek, do ich rozwiązania niezbędna jest wiedza zawarta w poszczególnych działach sekcji.

warunki korzystania


Możesz pobierać, drukować i kopiować udostępniane materiały dydaktyczne jedynie do użytku osobistego, edukacyjnego i niekomercyjnego.
Nie możesz w żaden sposób ich modyfikować, sprzedawać lub umieszczać na innych stronach internetowych bez pisemnej zgody właściciela serwisu.
Zapoznaj się z Regulaminem.

nawigacja

Jak poruszać się między poszczególnymi działami sekcji, odnaleźć drogę do poszukiwanych materiałów i nie zgubić się? Oto kilka podpowiedzi.

menu górne

Proste w formie i treści menu górne zawiera tytuł prezentacji oraz szybkie połączenia ze stroną główną prezentacji, spisem zawartości, głównymi działami sekcji, oraz ze stroną główną serwisu (polalech.pl).

menu dolne

Rozbudowane menu dolne składa się z kilku części zróżnicowanych kolorystycznie. Elementy graficzne (różnokolorowe prostokąty) zawierają łącza do głównych działów sekcji (opis, leksykon, gry, linki, pliki pdf, przewodnik). Pod nimi znajdują się łącza do najważniejszych działów serwisu polalech.pl.

menu mobilne

Na urządzeniach mobilnych (tabletach i smartfonach) dostęp do menu górnego uzyskasz korzystając z ikony hamburgera. Po aktywacji menu, rozwinie się lista z linkami do najważniejszych działów sekcji. Z menu dolnego korzystasz podobnie jak w przypadku komputerów i laptopów.