Strój łowicki

Wykreślanka ze strojem łowickim

Znajdź ukryte w diagramie nazwy elementów stroju łowickiego. Szukaj poziomo i pionowo. Znalezione słowa zaznacz przeciągając po nich myszką (przy wciśniętym przycisku). Po rozwiązaniu wykreślanki czeka na Ciebie niespodzianka - dowiesz się, które z ogólnopolskich dziś potraw mają łowicki rodowód.

Strój łowicki. Wykreślanka dla dzieci
Łowicki. Wykreślanka Strój łowicki

Łowickie przysmaki

Ziemia Łowicka to region o długiej tradycji z dobrze rozwiniętą kuchnią, w której daje się wyczuć echa potraw staropolskich. To stąd wywodzą się - dziś znane w całej Polsce - gołąbki z kapusty, pomidorów, włoszczyzny, mięsa, kaszy i jajek. Ćwikła z chrzanem również pochodzi z Łowicza. Tradycyjnym regionalnym wypiekiem jest piernik z marchwi o specyficznym smaku i zapachu.

O potrawach regionalnych Ziemi Łowickiej »

Materiały PDF

Wiedzę o stroju łowickim dziecko może sprawdzić poprzez rozwiązywanie urozmaiconych zadań i ćwiczeń. Karty pracy możesz pobrać tutaj, klikając w wybraną miniaturkę poniżej, lub w dziale Łamigłówki pdf ze strojem łowickim, gdzie znajdziesz opis naszych materiałów oraz podpowiedzi, jak z nich korzystać.

Do przeglądania i drukowania naszych materiałów potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

słowniczek obrazkowy

W wykreślance pojawiły się tajemniczo brzmiące słowa. Czym są bielunka, jedwabnica, kiecka? Odpowiedzi znajdziesz w naszym obrazkowym słowniczku.

Strój łowicki. Bielunka

bielunka

Strój łowicki. Jedwabnica

jedwabnica

Strój łowicki. Kapelusz

kapelusz

Strój łowicki. Kiecka

kiecka

Strój łowicki. Spodnie

spodnie

Strój łowicki. Sukmana

sukmana

Strój łowicki. Trzewiki

trzewiki

Strój łowicki. Zapaska

zapaska