Stroje polskie. Mapa serwisu

Mapa serwisu

Mapa zawiera bezpośrednie połączenia ze wszystkimi sekcjami serwisu polalech.pl oraz z większością działów i poddziałów. Tematyczne zestawy linków podzielone są na cztery grupy odpowiadające głównym sekcjom witryny.

Stroje polskie. Mapa sewrwisu

informacje o serwisie


Dodatkowe informacje o zasobach i strukturze serwisu znajdziesz w przewodniku. Nasz poradnik pomoże w poruszaniu się po witrynie, umożliwi szybkie zapoznanie się z jej zawartością i ułatwi dotarcie do poszukiwanych materiałów.


W odświeżonej wersji zmienił się nie tylko jej wygląd, ale też system nawigacji. Jak poruszać się między poszczególnymi sekcjami i w ich obrębie, jak odnaleźć drogę do poszukiwanych materiałów i nie zgubić się? Wskazówki znajdziesz w dziale nawigacja.


Zanim zaczniesz korzystać z naszych materiałów, zapoznaj się z regulaminem serwisu, dowiedz się więcej o jego misji i zasobach, warunkach korzystania, prawach autorskich. Dane kontaktowe podajemy w dziale o nas, a także na każdej stronie serwisu w menu dolnym.

prezentacje strojów polskich

Główną sekcją serwisu - oraz najbardziej rozbudowaną - są prezentacje strojów polskich. Sekcja składa się z szeregu działów i poddziałów, i zawiera setki materiałów edukacyjnych. Szybki przegląd naszych zasobów umożliwia indeks materiałów edukacyjnych.

prezentacje strojów

Łącza do działów z prezentacjami strojów polskich. Każda prezentacja zawiera opis stroju, ilustrowany leksykon, interaktywne gry i zabawy, oraz pakiet materiałów edukacyjnych pdf.

opisy strojów

Plansze do prezentacji strojów regionalnych i narodowych, z opisem podstawowych elementów ubioru męskiego i damskiego. Dostępne również w formie plików pdf.

leksykony strojów

Wykaz łączy do ilustrowanych leksykonów strojów regionalnych i narodowych, ze szczegółowymi opisami charakterystycznych części wybranego ubioru.

w internecie

Mini-katalog witryn internetowych związanych z polskim folklorem: tradycyjne stroje, muzyka, ciekawostki regionalne, historyczne, turystyczne i kulinarne.

indeksy i przewodniki

Każdej prezentacji towarzyszą indeksy materiałów edukacyjnych oraz przewodniki, które ułatwiają odnalezienie poszukiwanych pomocy dydaktycznych.

gry i zabawy online

W sekcji Gry i zabawy ze strojami polskimi znajdziesz wykazy linków do wszystkich interaktywnych ćwiczeń oferowanych w naszym serwisie. Ze strukturą sekcji oraz jej zasobami szybko zapoznasz się w dziale Indeks gier i zabaw.

poszczególne stroje

Wykaz łączy do interaktywnych gier i zabaw związanych z wybranym strojem. W każdym zestawie ubieranka, układanka, gra memo, wykreślanka, quiz i rymowanka.

wszystkie stroje

Wykaz łączy do gier i zabaw utrwalających lub sprawdzających ogólną wiedzę o strojach polskich prezentowanych w naszym serwisie.

rodzaj gier i zabaw

Udostępniane w serwisie gry i zabawy możesz przeglądać według ich rodzaju. Opcja przydatna w sytuacji, gdy szukasz określonych gier, np. ubieranek.

pliki pdf

W sekcji Materiały edukacyjne pdf znajdziesz łącza do wszystkich stron naszego serwisu, na których możesz pobrać pliki pdf. Sekcja zorganizowana jest w kilka tematycznych działów. Aby szybko zapoznać się z ich zawartością, sprawdź indeks materiałów edukacyjnych pdf.

poszczególne stroje

Łącza do stron z wykazami materiałów edukacyjnych pdf na temat wybranego stroju

rodzaj materiałów edukacyjnych

Każdy z poniższych działów zawiera linki do stron, na których możesz przeglądać i pobierać pliki pdf z interesującej Cię kategorii pomocy dydaktycznych.

propozycje gier i zabaw

Inspirujące pomysły, wskazówki i porady, czyli jak korzystać z naszych materiałów pdf.