Stroje polskie. Nowości PDF

Nowe materiały edukacyjne pdf

Tu znajdziesz przegląd, omówienie i łącza do nowych materiałów pdf, które dostępne są w naszym serwisie po jego ostatniej modernizacji i aktualizacji:

W trakcie aktualizacji serwisu, dotychczas udostępniane pomoce dydaktyczne pdf zostały odświeżone. Poniżej omawiamy tylko te materiały, które są albo absolutną nowością w naszej ofercie, albo zostały opracowane ponownie i różnią się zasadniczo od swoich poprzednich wersji. Łącza do wszystkich działów z plikami pdf podajemy w indeksie.

Stroje polskie. Nowości pdf

Plansze

Stroje polskie. Plansze
Polskie stroje regionalne
Polskie stroje ludowe
Stroje narodowe

Kolekcja mini-plakatów do prezentacji strojów została wzbogacona o grafiki dla najmłodszych. Stroje w uproszczonych wersjach prezentują Tosia i Bartek.

Karty obrazkowe

Karty obrazkowe dla dzieci

Karty obrazkowe uczą i bawią, i można je wykorzystać w wielu grach edukacyjnych. Nasz dotychczasowy zbiór tego rodaju pomocy dydaktycznych powiększają karty przeznaczone dla najmłodszych.

Kilka pomysłów na zabawy z wykorzystaniem kart obrazkowych podajemy w dziale propozycje gier i zabaw.

Łamigłówki obrazkowe

Łamigłówki dla dzieci
Łamigłówki. Stroje polskie
Łamigłówki do wydrukowania
Łamigłówki pdf

Łamigłówki obrazkowe to nasza nowa propozycja pomocy dydaktycznych dla nauczycieli przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Łatwe zadania, np. znajdź dwa takie same obrazki, oraz barwne ilustracje pomogą najmłodszym oswoić się z wyglądem strojów i zapamiętać ich nazwy.

Rymowanki-Zgadywanki

Materiały pdf dla nauczycieli
Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli
Materiały edukacyjne dla dzieci
Materiały edukacyjne do pobrania

Rymowanki-zgadywanki to jeszcze jedna absolutna nowość. Zabawne ćwiczenia w rozpoznawaniu strojów polskich. Dwie wersje graficzne do wyboru.

Karty pracy oraz plansze do zabawy z rymowankami mogą stać się rekwizytami w różnych grach dydaktycznych. Kilka inspirujących wskazówek oraz dodatkowe materiały do wydrukowania znajdziesz w dziale gry i zabawy edukacyjne.

Ubieranki

Lalki w strojach ludowych
Lalki w tradycyjnych strojach polskich
Ubieranki ludowe pdf
Lalki w strojach regionalnych

Lubiane przez użytkowników serwisu ubieranki z Polą i Lechem udostępniamy w odświeżonej wersji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy ubieranki z Tosią i Bartkiem.

Lalki są tak zaprojektowane, by można było samodzielnie złożyć je w umocowane na podstawce zabawki. Instrukcję wykonania, szablony z elementami stabilizującymi zabawkę oraz arkusze pdf z ubrankami dla lalek w dwóch wersjach graficznych (Tosia i Bartek dla młodszych, Pola i Lech dla starszych dzieci) znajdziesz w dziale papierowe zabawki dla dzieci.