Strój podhalański

Strój podhalański. Ubieranki

Ubieranki PDF

Zapraszamy do zabawy z papierowymi lalkami. Przygotowaliśmy dwa warianty ubieranek-wycinanek, które uczą i bawią. Ubieranka z Tosią i Bartkiem to zabawa dla młodszych dzieci (wersja uproszczona stroju), natomiast ubieranka z Polą i Lechem przeznaczona jest dla starszych. Lalki są tak zaprojektowane, by można było złożyć je w umocowane na podstawce zabawki.

Aby pobrać i wydrukować wybrany arkusz, kliknij myszką w jego miniaturkę.

Materiały przygotowane do wydruku są plikami w formacie pdf. Do ich przeglądania i drukowania potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

podpowiedzi i wszkazówki

  • Wydrukuj arkusz z wybraną ubieranką.
  • Wytnij lalkę, ubranka i dodatki. Młodszym dzieciom powinni pomóc w tym zadaniu dorośli.
  • Aby zabawka była bardziej trwała i wytrzymała, wyciętą lalkę można nakleić na kartę brystolu, po czym ponownie odpowiednio wyciąć.
  • Teraz ubierz lalkę, naklejając na nią w odpowiedniej kolejności poszczególne części garderoby. Niektóre elementy należy przykleić z tyłu lalki, dlatego warto uważnie przeczytać podpowiedzi podane w arkuszach do wydrukowania.

papierowe zabawki

Lalki są tak zaprojektowane, by można było złożyć je w umocowane na podstawce zabawki, które można postawić na biurku lub półce. W dziale przygotowanie papierowej zabawki znajdziesz instrukcję wykonania oraz szablony pdf ze stojakiem i podstawką.

materiały edukacyjne pdf do stroju podhalańskiego