Strój kołbielski. Wykreślanka

Strój kołbielski. Wykreślanka

Znajdź ukryte w diagramie wykreślanki nazwy wybranych elementów stroju kołbielskiego. Szukaj poziomo i pionowo!

Znalezione słowa zaznacz przeciągając po nich myszką (przy wciśniętym przycisku). Prawidłowo zaznaczony wyraz podświetli się na niebiesko. Niektóre litery jednego słowa mogą być częścią drugiego. Lista słów do odnalezienia znajduje się nad diagramem.

Po rozwiązaniu łamigłówki usłyszysz fragment piosenki ludowej, a na ekranie pojawi się krótki tekst z ciekawostką dotyczącą jednego z elementów stroju.

Wykreślanka dostępna jest również w wersji do wydrukowania.

Czy wiesz, że...

Tiulowy czepiec był ślubnym prezentem od matki chrzestnej. Młodej mężatce zakładano go po raz pierwszy na głowę podczas weselnego obrzędu oczepin.

Wykreślanka dla dzieci online

Leksykon stroju kołbielskiego »

Czy wiesz, że...

Mankiety damskiej koszuli zdobił wielobarwny haft. Poszczególne komponenty wyszycia miały własne nazwy, na przykład kokoszka, łapki, longotka, krzyżaczki i pączki.

Wykreślanka dla dzieci. Strój kołbielski

Leksykon stroju kołbielskiego »

Czy wiesz, że...

Proste w kroju spodnie, z gładkim przodem i tyłem marszczonym w górnej części, zapinano dawniej na drewniany kołeczek, króry pełnił rolę guzika.

Strój kołbielski - wykreślanka online

Leksykon stroju kołbielskiego »

Czy wiesz, że...

Słoma wkładana do butów chroniła przed zimnem i wilgocią, natomiast lniane płótno, którym owijano stopy, pełniło funkcję dzisiejszych skarpetek.

Wykreślanka: strój kołbielski

Leksykon stroju kołbielskiego »

Oberek kołbielski z płyty „Kapela Kołbielska z Celestynowa”, wydawca: Województwo Mazowieckie.

Materiały do wydrukowania

Wykreślankę z elementami stroju kołbielskiego, a także krzyżowkę z hasłem, możesz pobrać na swój komputer i wydrukować. Kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako. Dobrej zabawy!


Wykreślanka do wydrukowania: strój kołbielski
Strój kołbielski. Krzyżówka do wydrukowania

Więcej materiałów do nauki i zabawy ze strojem kołbielskim, ich szczegółowe opisy i propozycje wykorzystania znajdziesz w dziale Wydruki.