Strój kurpiowski. Łamigłówki dla dzieci do wydruku

Strój kurpiowski. Łamigłówki dla dzieci do wydruku

Labirynt, gra memo, puzzle z hasłem i rozsypanki literowe. Nasze łamigłówki to nauka przez zabawę!

Karty pracy z łamigłówkami do wydrukowania pomogą dzieciom w przystępny sposób utrwalić trudne do zapamiętania nazwy wybranych elementów stroju kurpiowskiego.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Labirynt

Strój kurpiowski - labirynt dla dzieci do wydrukowania

Labirynty ćwiczą umiejętność koncentracji, cierpliwość i zdolność logicznego myślenia. Dzieci je uwielbiają! W naszej zabawie dziecko ma do przejścia bardzo prosty labirynt, ale żeby uniknąć pomyłek i frustracji, może najpierw odnaleźć drogę palcem, a później zaznaczyć ją kredką.

Gra memo

Strój kurpiowski - memo dla dzieci do wydrukowania

Prosta, lubiana przez dzieci gra w odnajdywanie par obrazków pomaga ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość. Do zabawy potrzebujemy dwóch kopii kompletu kart.


Gra memo dostępna jest w wersji do zabawy online »

Puzzle

Strój kurpiowski - puzzle dla dzieci do wydrukowania

Układanie puzzli to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw. W naszej układance zadanie polega na rozcięciu obrazka z Tosią i Bartkiem wzdłuż pionowych linii, a następnie dopasowanie puzzli tak, aby ponownie ułożyć obrazek i odczytać hasło (jest nim nazwa jednego z elementów stroju kurpiowskiego).


Puzzle dostępne są w wersji do zabawy online »

Rozsypanki

Strój kurpiowski - rozsypanki dla dzieci
Strój kurpiowski - rozsypanki do wydrukowania

Każdy arkusz składa się z czterech kart do wycięcia. Zestawy rozsypanych literek są zaszyfrowanymi nazwami wybranych elementów stroju kurpiowskiego. Obrazki są podpowiedzią. Po prawej stronie każdej zagadki znajdują się trzy propozycje rozwiązania. Tylko jedna jest poprawna. Właściwą odpowiedź dziecko może zaznaczyć za pomocą klamerki.


Rozsypanki dostępne są w wersji do zabawy online »