stroje polskie
gry i zabawy

gry i zabawy edukacyjne
stroje polskie


Tu znajdziesz krótkie omówienie oraz wykaz łączy do wszystkich interaktywnych gier i zabaw dostępnych w naszym serwisie. Linki do gier uporządkowaliśmy według zabaw ćwiczących rozpoznawanie strojów polskich prezentowanych na naszych stronach, oraz według rodzajów gier (np. ubieranki albo gry memo). Możesz również przeglądać zestawy gier i zabaw związanych z wybranym strojem.rozpoznawanie strojów polskich

Rozpoznawanie polskich strojów narodowych i regionalnych oraz przyswojenie sobie ich nazw nie jest sztuką prostą! Poniższe gry w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób pomogą powtórzyć, utrwalić i sprawdzić wiedzę zdobytą na stronach naszego serwisu.

Edukacyjne gry ze strojami polskimi

rymowanki

Rymowane zgaduj-zgadule, które w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób ćwiczą rozpoznawanie strojów prezentowanych w naszym serwisie. Gry z Tosią i Bartkiem (uproszczony wariant stroju) przeznaczone są dla młodszych dzieci, gry z Polą i Lechem - dla starszych.


Stroje regionalne. Gry edukacyjne

wykreślanki

Wykreślankom, w których szukasz nazw polskich strojów, towarzyszą słowniczki obrazkowe. Gry z Tosią i Bartkiem (uproszczony wariant stroju) przeznaczone są dla młodszych dzieci, gry z Polą i Lechem - dla starszych.
rodzaj gier i zabaw

Skorzystaj z poniższej listy, jeśli interesuje Cię określony rodzaj zabawy lub gry. Linki w poszczególnych kategoriach uporządkowane są alfabetycznie.

Stroje polskie. Gry dla dzieci

ubieranki

Podczas ubierania Poli i Lecha dziecko poznaje podstawowe elementy wybranego stroju. Zabawę urozmaicają ciekawostki na temat poszczególnych części ubioru.

Stroje ludowe. Gry edukacyjne

układanki

Plansze układanek przedstawiają Polę i Lecha w dwunastu tradycyjnych strojach polskich. Zabawa polega na ułożeniu poszczególnych części obrazka w spójną całość.

Polskie stroje regionalne i narodowe

gry memo

Plansze układanek przedstawiają Polę i Lecha w dwunastu tradycyjnych strojach polskich. Zabawa polega na ułożeniu poszczególnych części obrazka w spójną całość.

Stroje polskie. Materiały edukacyjne

wykreślanki

Zabawy słowne. Dziecko szuka ukrytych w diagramach nazw pposzczególnych części wybranego ubioru. Grom towarzyszą słowniczki obrazkowe.

Stroje polskie. Edukacja i zabawa

quizy

Obrazkowe quizy (testy wyboru) w zabawny sposób sprawdzą wiedzę dziecka o polskich strojach regionalnych i narodowych.

Tradycyjne stroje polskie

rymowanki

Proste zadania polegające na wskazaniu obrazka ze strojem opisywanym w rymowance. Grom towarzyszą plansze z opisem stroju.zestawy gier i zabaw

Jeśli szukasz gier związanych z wybranym strojem, skorzystaj z poniższej listy. W każdym zestawie znajdziesz ubierankę, układankę, grę pamięciową, wykreślankę, obrazkowy quiz i rymowankę-zgadywankę.