Stroje polskie. Gry i zabawy edukacyjne

Gry i zabawy edukacyjne

Tu znajdziesz krótkie omówienie i wykaz łączy do wszystkich interaktywnych gier i zabaw dostępnych w naszym serwisie.

Linki uporządkowaliśmy według rodzajów gier (np. ubieranki albo gry memo) oraz według zabaw ćwiczących rozpoznawanie strojów polskich prezentowanych na naszych stronach. Możesz również przeglądać zestawy gier i zabaw związanych z wybranym strojem.

Tradycyjne stroje polskie

rodzaj gier i zabaw

Skorzystaj z poniższej listy, jeśli interesuje Cię określony rodzaj zabawy lub gry. Linki w poszczególnych kategoriach uporządkowane są alfabetycznie.

Stroje polskie. Gry dla dzieci

ubieranki

Podczas ubierania wirtualnych lalek dziecko poznaje podstawowe elementy wybranego stroju. Zabawę urozmaicają ciekawostki na temat poszczególnych części ubioru.

Stroje ludowe. Gry edukacyjne

układanki

Plansze układanek przedstawiają Polę i Lecha w dwunastu tradycyjnych strojach polskich. Zabawa polega na ułożeniu poszczególnych części obrazka w spójną całość.

Polskie stroje regionalne i narodowe

gry memo

Plansze układanek przedstawiają Polę i Lecha w dwunastu tradycyjnych strojach polskich. Zabawa polega na ułożeniu poszczególnych części obrazka w spójną całość.

Stroje polskie. Materiały edukacyjne

wykreślanki

Zabawy słowne. Dziecko szuka ukrytych w diagramach nazw pposzczególnych części wybranego ubioru. Grom towarzyszą słowniczki obrazkowe.

Stroje polskie. Edukacja i zabawa

quizy

Obrazkowe quizy (testy wyboru) w zabawny sposób sprawdzą wiedzę dziecka o polskich strojach regionalnych i narodowych.

Ludowe stroje polskie

rymowanki

Proste zadania polegające na wskazaniu obrazka ze strojem opisywanym w rymowance. Grom towarzyszą plansze z opisem stroju.

rozpoznawanie strojów polskich

Rozpoznawanie polskich strojów narodowych i regionalnych oraz przyswojenie sobie ich nazw nie jest sztuką prostą! Poniższe gry w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób pomogą powtórzyć, utrwalić i sprawdzić wiedzę zdobytą na stronach naszego serwisu.

Edukacyjne gry ze strojami polskimi

rymowanki

Rymowane zgaduj-zgadule, które w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób ćwiczą rozpoznawanie strojów prezentowanych w naszym serwisie. Gry z Tosią i Bartkiem (uproszczony wariant stroju) przeznaczone są dla młodszych dzieci, gry z Polą i Lechem - dla starszych.


Stroje regionalne. Gry edukacyjne

wykreślanki

Wykreślankom, w których szukasz nazw polskich strojów, towarzyszą słowniczki obrazkowe. Gry z Tosią i Bartkiem (uproszczony wariant stroju) przeznaczone są dla młodszych dzieci, gry z Polą i Lechem - dla starszych.