Strój szamotulski

Wykreślanka ze strojem szamotulskim

Znajdź ukryte w diagramie nazwy elementów stroju szamotulskiego. Szukaj poziomo i pionowo. Znalezione słowa zaznacz przeciągając po nich myszką (przy wciśniętym przycisku). Po rozwiązaniu wykreślanki czeka na Ciebie niespodzianka - dowiesz się, kiedy w Wielkopolsce pojawiły się ziemniaki.

Strój szamotulski. Wykreślanka dla dzieci
Strój szamotulski. Wykreślanka Strój szamotulski

Wielkopolskie pyry

Dziś wielkopolska kuchnia kojarzy się z ziemniakami, zwanymi w regionie pyrami, i może się nam wydawać, że tak było od zawsze. Ziemniaki jednak pojawiły się w Wielkopolsce dopiero w XIX wieku. Najpierw były tylko paszą dla zwierząt. Minęło wiele lat, zanim gospodynie wyczarowały z nich pyszne i pożywne potrawy dla całej rodziny: placki, kluski i pyzy.

Pyszne dania z kuchni wielkopolskiej »

Materiały PDF

Wiedzę o stroju szamotulskim dziecko może sprawdzić poprzez rozwiązywanie urozmaiconych zadań i ćwiczeń. Karty pracy możesz pobrać tutaj, klikając w wybraną miniaturkę poniżej, lub w dziale Łamigłówki pdf ze strojem szamotulskim, gdzie znajdziesz opis naszych materiałów oraz podpowiedzi, jak z nich korzystać.

Do przeglądania i drukowania naszych materiałów potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

słowniczek obrazkowy

W wykreślance pojawiły się tajemniczo brzmiące słowa. Czym jest sznurówka w stroju szamotulskim, a czym spódnik? Odpowiedzi znajdziesz w naszym obrazkowym słowniczku.

Strój szamotulski. Jaka

jaka

Strój szamotulski. Kaftan

kaftan

Strój szamotulski. Koszula

koszula

Strój szamotulski. Rurok

rurok

Strój szamotulski. Spódnik

spódnik

Strój szamotulski. Sznurówka

sznurówka

Strój szamotulski. Trzewiki

trzewiki

Strój szamotulski. Zapaska

zapaska