stroje polskie
materiały edukacyjne pdf

Polskie stroje narodowe i regionalne

materiały edukacyjne pdf


Zbiór materiałów edukacyjnych przygotowanych do pobrania i wydrukowania. Ułatwiają przyswojenie, utrwalenie i powtórzenie wiadomości o strojach polskich prezentowanych w naszym serwisie. W kolekcji plansze i opisy strojów, karty obrazkowe, łamigłówki, ubieranki i puzzle, które bawią i uczą.


rodzaj pomocy dydaktycznych

Opisy strojów w formie mini-plakatów, karty obrazkowe, łamigłówki oraz gry i zabawy w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób ułatwią przyswojenie wiedzy o tradycyjnych strojach polskich, pomogą ją utrwalić i sprawdzić.

Stroje polskie. Gry i zabawy dla dzieci

propozycje gier i zabaw

Inspirujące pomysły, wskazówki i porady, czyli jak wykorzystać nasze materiały pdf w grach i zabawach dydaktycznych. Karty obrazkowe sprawdzą się na przykład w grach pamięciowych, natomiast dwustronne kartoniki, zaprojektowane jako dodatek do zabaw z naszymi rymowankami, można użyć w grach planszowych lub quizowych. Oprócz zestawów kart z obrazkami strojów, przygotowaliśmy karty dodatkowe (pułapki i nagrody), które sprawią, że zabawa będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Dla miłośników zabaw z papierem mamy zabawki do samodzielnego złożenia (lalki na podstawce).


pakiety materiałów edukacyjnych pdf

Jeśli szukasz materiałów dotyczących określonego stroju, skorzystaj z poniższej listy. W każdym zestawie znajdziesz plansze do prezentacji stroju, karty obrazkowe, zadania obrazkowe, krzyżówki, wykreślanki, ubieranki i puzzle.