Strój żywiecki

Grafiki dla starszych dzieci

Pola i Lech - gospodarze naszej witryny - dzielnie towarzyszą dzieciom w poznawaniu stroju żywieckiego, pojawiają się też w interaktywnych grach i zabawach oraz w materiałach pdf. Tu w jednym miejscu możesz przeglądać wszystkie grafiki z tą sympatyczną parą.

Grafiki ze strojem żywieckikm
Strój żywiecki
Strój żywiecki kobiecy
Strój żywiecki męski

nauka i zabawa online

Grafika jest istotnym elementem naszych interaktywnych łamigłówek i zagadek. Dzieci łączą obrazki w pary lub rozpoznają wybrany strój oglądając jego fragmenty. Strój żywiecki pojawia się w towarzystwie ubiorów z innych regionów Polski.

Strój żywiecki. Zabawy dla dzieci

Pola

Jest elementem następujących gier:

Zgrane duety - gra memo

Para dla Lecha - quiz obrazkowy

Strój żywiecki. Gry dla dzieci

Lech

Jest elementem następujących gier:

Zgrane duety - gra memo

Para dla Poli - quiz obrazkowy

pliki pdf

Kolekcja pomocy edukacyjnych przygotowanych do pobrania i wydrukowania. Do wyboru plansze, karty, łamigłówki, ubieranka i rymowanka.

Do przeglądania i drukowania naszych materiałów potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

plansze do prezentacji stroju

Pomogą dzieciom lepiej poznać i szybciej zapamiętać charakterystyczne cechy stroju oraz nazwy poszczególnych jego części. Możesz je pobrać tutaj, klikając w wybraną miniaturkę powyżej, lub w dziale Plansze edukacyjne pdf ze strojem żywieckim, gdzie znajdziesz szczegółowy opis naszych materiałów oraz wskazówki i podpowiedzi, jak z nich korzystać.

karty obrazkowe

Uczą i bawią. Pomocne w prezentacji stroju, sprawdzą się też w grach i zabawach dydaktycznych. Możesz je pobrać tutaj, klikając w obrazek powyżej, lub w dziale Karty obrazkowe pdf ze strojem żywieckim, gdzie znajdziesz szczegółowy opis naszych materiałów oraz wskazówki i podpowiedzi, jak z nich korzystać.

łamigłówki

Wiedzę o stroju żywieckim dziecko może sprawdzić poprzez rozwiązywanie urozmaiconych zadań i ćwiczeń. Karty pracy możesz pobrać tutaj, klikając w wybraną miniaturkę powyżej, lub w dziale Łamigłówki pdf ze strojem żywieckim, gdzie znajdziesz opis naszych materiałów oraz podpowiedzi, jak z nich korzystać.

ubieranka i rymowanka

Zabawa z papierowymi lalkami rozwija zdolności manualne i wyobraźnię. Oprócz wydrukowanych szablonów, które możesz pobrać powyżej, potrzebne będą nożyczki i klej. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w działach Ubieranki oraz Rymowanki-Zgadywanki.

puzzle

Układanie puzzli to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw! W zestawie do wydrukowania znajdziesz obrazek, siatki puzzli oraz arkusz z gotowymi do wycięcia elementami układanki. Szczegółowe instrukcje zamieszczamy w dziale Układanki (puzzle) pdf.