Gry i zabawy online
Strona główna serwisu

memo 2: połącz lalki w pary

Odkrywaj obrazki klikając myszką w wybrane karty i połącz lalki w pary! Pary tworzą obrazki z Polą i Lechem w odpowiadających sobie strojach męskich i damskich. Ile czasu zajmie Ci odnalezienie wszystkich par? Dowiesz się, obserwując licznik w lewym dolnym rogu planszy. Powodzenia!
Wersję online zabawy uzupełniają przygotowane do wydrukowania karty do gier dydaktycznych.

Zagraj w łatwiejszą wersję gry. Znajdź pary identycznych obrazków! »

instrukcja gry

Planszę gry tworzy dwanaście par zakrytych obrazków. W trakcie gry kolejno odkrywasz po dwa obrazki, klikając myszką w dowolnie wybrane karty.

Jeśli obrazki tworzą parę, czyli przedstawiają Polę i Lecha w tym samym stroju, pozostają odsłonięte. Jeśli nie tworzą pary, zostają ponownie zakryte. Dla ułatwienia, tło obrazków tworzących parę ma ten sam kolor.

Gra kończy się z chwilą, kiedy odsłonisz wszystkie karty. Ile czasu zajmie Ci odnalezienie wszystkich par? Dowiesz się, obserwując licznik w lewym dolnym rogu planszy. Powodzenia!

↑ do górymemo 1 →wszystkie zabawy →

materiały do wydruku

Z Polą i Lechem możesz bawić się także po wyłączeniu komputera. Przygotowaliśmy dla Ciebie wersję gry pamięciowej w postaci plików PDF. Aby pobrać i wydrukować wybrany plik, kliknij myszką w jego ikonkę.

Komplet kart z lalkami w strojach męskichKomplet kart z lalkami w strojach damskichWygląd kart

Zawartość plików. Komplet kart z lalkami w dwunastu strojach męskich, komplet kart z lalkami w dwunastu strojach damskich.

podpowiedzi i wskazówki

Po wydrukowaniu, wycięciu, odpowiednim złożeniu i sklejeniu (szczegółowa instrukcja w sekcji Przygotowanie kart) karty można wykorzystać do wielu gier i zabaw dydaktycznych. W sekcji Propozycje gier znajdziesz kilka pomysłów, tutaj podajemy opis gry pamięciowej w wersji dla dzieci, które potrafią już rozponawać poszczególne stroje polskie.

Para kart

GRA DUETY
Każdy uczestnik (lub grupa, jeśli w zabawie bierze udział więcej osób) otrzymuje zestaw kart z lalkami w strojach męskich i zestaw kart z lalkami w strojach damskich. Karty przed rozdaniem należy dokładnie potasować.

zasady gry

Zadaniem uczestników zabawy jest łączenie otrzymanych kart w pary. Parę (duet) tworzą karty z lalkami w odpowiadających sobie strojach męskich i damskich (np.: Pola w stroju łowickim i Lech w stroju łowickim).
Wygrywa ten, kto poprawnie i najszybciej wykona zadanie.

↑ do górymemo 1 →wszystkie zabawy →


Strój bytomski Strój kaszubski Strój krakowski Strój kujawski Strój kurpiowski Strój lubelski Strój łowicki Strój podhalański Strój szamotulski Strój szlachecki Strój świętokrzyski Strój żywiecki
Stroje narodowe i regionalne Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci Materiały dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli