Stroje polskie. Przewodnik

Stroje polskie. Przewodnik

W naszym serwisie udostępniamy setki materiałów edukacyjnych dotyczących wybranych strojów ludowych, regionalnych i narodowych.

Przewodnik pomoże w poruszaniu się po serwisie, umożliwi szybkie zapoznanie się z jego zasobami, ułatwi dotarcie do poszukiwanych materiałów.

Poniżej znajdziesz krótki opis struktury i zasobów serwisu, łącza do głównych działów i do poszczególnych prezentacji, a także przegląd rodzajów materiałów edukacyjnych z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Struktura i zasoby serwisu

Serwis składa się z trzech merytorycznych sekcji, które uzupełnia sekcja informacyjno-organizacyjna. Każda sekcja ma odrębną kolorystykę, widoczną w paskach menu, nagłówkach lub w oprawie ilustracji.

lista strojów


W naszych prezentacjach, oprócz strojów ludowych z wybranych regionów Polski w dzisiejszych granicach, znajdziesz też strój szlachecki i strój mieszczan żywieckich.

Szybki przegląd i dostęp do wszystkich prezentacji umożliwia dział Stroje.

metodyka


Naszym celem jest dostarczenie materiałów, które ułatwią przygotowanie i prowadzenie zajęć z dziećmi. Poniższe uwagi mają jedynie charakter informacyjny i ogólny.

1.
Treść i grafiki w każdej prezentacji podzielone są na kategorie wiekowe.

2.
Każda prezentacja składa się z działów: Nauka, Zabawa, Wydruki. Z zasobów możesz oczywiście korzystać w innej kolejności lub wybiórczo. Pamiętaj jednak o tym, że w przypadku większości łamigłówek, gier i quizów (w wersji online i do wydruku) do ich rozwiązania niezbędna jest wiedza zawarta w dziale Nauka.

warunki korzystania


Możesz pobierać, drukować i kopiować nasze bezpłatne materiały dydaktyczne jedynie do użytku osobistego, edukacyjnego i niekomercyjnego.

Nie możesz w żaden sposób ich modyfikować, usuwać logotypu oraz informacji o prawach autorskich, sprzedawać lub umieszczać na innych stronach internetowych bez pisemnej zgody właściciela serwisu.

Jeśli publikujesz nasze materiały w internecie, zawsze umieszczaj informację o źródle pochodzenia oraz link do witryny polalech.pl

Zapoznaj się z Regulaminem.

Prezentacje strojów

Jeśli szukasz materiałów edukacyjnych związanych z wybranym strojem, skorzystaj z poniższej listy.


Nawigacja

Nasz serwis jest witryną rozbudowaną i wielopoziomową. Jak poruszać się między poszczególnymi sekcjami, odnaleźć drogę do poszukiwanych materiałów i nie zgubić się? Oto kilka podpowiedzi.


menu górne

Proste w formie i treści menu górne zawiera szybkie połączenia z głównymi działami danej sekcji oraz ze stroną główną serwisu polalech.pl.

menu dolne

Rozbudowane menu dolne składa się z kilku części zróżnicowanych kolorystycznie. Pierwszy poziom tworzą łącza do głównych działów danej sekcji. Pod nimi znajdują się łącza do istotnych sektorów merytorycznych oraz informacyjno-organizacyjnych serwisu polalech.pl. Ostatni poziom menu dolnego zawiera łącza służące komunikacji z nami.

menu mobilne

Na urządzeniach mobilnych (tabletach i smartfonach) dostęp do menu górnego uzyskasz korzystając z ikony hamburgera. Po aktywacji menu rozwinie się lista z linkami do najważniejszych działów danej sekcji. Z menu dolnego korzystasz podobnie jak w przypadku komputerów i laptopów.