Stroje polskie. O nas

Stroje polskie. O nas

W serwisie polalech.pl mamy dla Ciebie setki bezpłatnych materiałów edukacyjnych dotyczących tradycyjnych strojów polskich. Tak, ale my... to znaczy kto?

W tym dziale dowiesz się, kto jest pomysłodawcą i założycielem serwisu, kto nim administruje, kim są programiści, projektanci, graficy i redaktorzy witryny, kto przygotowuje dla Ciebie i Twoich uczniów materiały dydaktyczne... Słowem, poznasz naszą drużynę!


Stroje polskie. Autorka serwisu

Barbara

Miło powitać, miło gościć! Jestem autorką, właścicielką i administratorką serwisu polalech.pl, i nie jest to mój jedyny autorski serwis internetowy. Drugim są anglomaniacy.pl.

Z wykształcenia historyk-archiwista, informatyk, pedagog i tak dalej, i tak dalej... Zainteresowania mam naprawdę przeróżne, co można też zauważyć w mojej internetowej aktywmości. Serwis ze strojami polskimi opracowałam i po raz pierwszy opublikowałam w 2011 roku. W kolejnych latach zmieniałam jego wystrój, dodawałam nowe materiały, odświeżałam stare. Teraz publikuję kolejną odsłonę witryny, zmieniając w niej prawie wszystko. Wszystko z wyjątkiem przesłania. Chcę, by jej zasoby jak najlepiej służyły Tobie, mój gościu, i byś korzystając z nich odczuwał - tak jak ja tworząc ten serwis - radość i dumę z bycia Polakiem.


Stroje polskie. Pola i Lech

Pola i Lech

gospodarzami serwisu od początku jego istnienia. Prezentują polskie stroje ludowe, regionalne i narodowe, pojawiają się w interaktywnych grach i zabawach, a także w materiałach do wydrukowania.

Kiedy projektowałam ich sylwetki, nadałam im też imiona. Chciałam, żeby kojarzyły się z Polską. Dziewczynę nazwałam więc Polą. Pola jak polskie pola, Pola jak Polanie, Pola jak nasza śliczna Polska. Chłopaka nazwałam Lechem. Imię jak każde inne, jednym się podoba, innym nie. A jednak imię niezwykłe, imię - symbol, od zarania naszych dziejów przenoszące w sobie z pokolenia na pokolenie wielki skarb - polską pamięć i tożsamość.


Stroje polskie. Tosia i Bartek

Tosia i Bartek

Najmłodszymi mieszkańcami serwisu są Tosia i Bartek. W roli pomocników Poli i Lecha wystąpili po raz pierwszy jesienią 2017. Mam nadzieję, że ta sympatyczna para skradnie Twoje serce... Z moim już to zrobiła.

Ich sylwetki oraz materiały edukacyjne, w których się pojawiają, zaprojektowałam z myślą o nauczycielach przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkół podstawowywch. Z Tosią i Bartkiem spotkasz się na stronach serwisu w rozmaitych grach i zabawach oraz w materiałach do wydrukowania. Przyznać muszę, że te dzieciaki w każdej kolejnej odsłonie serwisu zdobywają dla siebie coraz więcej przestrzeni!