Strój kaszubski

Strój kaszubski. Karty obrazkowe

Karty obrazkowe PDF

Karty obrazkowe uczą i bawią. Można je też wykorzystać do wielu zabaw, ćwiczeń i gier edukacyjnych. Do wyboru karty dla dzieci młodszych (uproszczona wersja stroju) i dla starszych. W każdym zestawie karty z napisami i karty bez napisów.

Do przeglądania i drukowania plików pdf potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader (do pobrania na stronie producenta).

Aby pobrać i wydrukować wybrany arkusz, kliknij myszką w jego miniaturkę.

Materiały przygotowane do wydruku są plikami w formacie pdf. Do ich przeglądania i drukowania potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

przygotowanie kart

  • Aby karty były bardziej wytrzymałe i służyły dłużej, arkusze można wydrukować na sztywnym papierze lub - po wydrukowaniu na zwykłym - nakleić na karty brystolu.
  • Karty są dwustronne. Po wydrukowaniu wybranego arkusza wytnij karty tak, by każda składała się z dwóch elementów (awers i rewers). Następnie każdą kartę złóż na pół, po czym sklej.
  • Po wydrukowaniu, wycięciu, odpowiednim złożeniu i sklejeniu karty obrazkowe można wykorzystać do wielu gier i zabaw dydaktycznych.

wykorzystanie kart obrazkowych

Pomysłów na wykorzystanie kart obrazkowych jest wiele. Mogą służyć do prezentacji stroju kaszubskiego. W połączeniu z pozostałymi kartami, które oferujemy w naszym serwisie, mogą tworzyć mini-album strojów polskich (kolejne karty można na przykład wklejać do osobnego zeszytu lub umieszczać w kieszonkach małego albumu do zdjęć). Karty zaprojektowaliśmy tak, aby dawały możliwość wielokrotnego wykorzystania ich do różnego rodzaju gier i zabaw edukacyjnych. W sekcji propozycje gier i zabaw znajdziesz kilka podpowiedzi. Zasady naszych gier oparte są na ogólnie znanych i popularnych grach dla dzieci.

materiały edukacyjne pdf do stroju kaszubskiego