Strój cieszyński w internecie

Strój cieszyński w internecie

W internecie jest wiele interesujących witryn z przydatnymi informacjami na temat polskich strojów narodowych i regionalnych.

Poniżej podajemy linki prowadzące do miejsc, gdzie znajdziesz wiadomości o stroju cieszyńskim i folklorze regionu.

Linki podzielone są na tematyczne kategorie.

Strój cieszyński

Strój cieszyński

Strój cieszyński, wykonany z kosztownych materiałów, takich jak szlachetne aksamity, złote nici, drogie wełny i jedwabie oraz srebrna biżuteria, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wytwornych strojów ludowych w Polsce.

Strój cieszyński. Folklor

Muzyka ludowa

Wśród tańców znajdziemy cieszynioki charakterystyczne dla samego Cieszyna, trojaki spotykane na całym Śląsku, kozoki z Beskidu Śląskiego, polonezy, mazurki i polki znane w całej Polsce oraz tańce, gdzie wyraźnie widać wpływy węgierskie (np. szot madziar). Posłuchaj i obejrzyj!

Ciekawostki: wafelek

Księstwo wafelków

Delikatne, z kakaowym nadzieniem, oblane czekoladą. To właśnie z Cieszyna pochodzą słynne wafelki Prince Polo, na których wychowały się pokolenia Polaków. Zobacz więcej »


Ciekawostki: cieszynianka

Cieszynianka

Nie każde miasto może pochwalić się posiadaniem własnej rośliny. Cieszynianka, zwiastun wiosny, w naturze najliczniej występuje w okolicach Cieszyna. Zobacz więcej »


Ciekawostki: miasto

Miasto

Cieszyn to miasto z mnóstwem zabytków. Najsłynniejszym jest tysiącletnia rotunda, którą widział każdy z nas, nawet jeśli nigdy nie był w Cieszynie. Zobacz więcej »