Stroje polskie. Karty obrazkowe pdf

Edukacyjne karty obrazkowe PDF

Poniżej znajdziesz listę łączy do stron, na których można przeglądać i pobrać interesujące Cię karty obrazkowe do prezentacji wybranego stroju. Wygląd naszych kart możesz sprawdzić na przykładzie kart do prezentacji stroju krakowskiego. Zachęcamy również do zapoznania się z podpowiedziami i wskazówkami, jak korzystać z naszych materiałów.

Stroje polskie. Materiały edukacyjne pdf

karty obrazkowe

Karty obrazkowe uczą i bawią. Można je wykorzystać do wielu zabaw, ćwiczeń i gier dydaktycznych. Z kompletu kart można stworzyć własny album strojów polskich. Do wyboru karty dla dzieci młodszych (uproszczona wersja stroju) i dla starszych. W każdym zestawie karty z napisami i karty bez napisów.

Przykład: strój krakowski

Aby pobrać i wydrukować wybrany arkusz, kliknij myszką w jego miniaturkę.

Materiały przygotowane do wydruku są plikami w formacie pdf. Do ich przeglądania i drukowania potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

podpowiedzi i wskazówki

  • Aby karty były bardziej wytrzymałe i służyły dłużej, arkusze można wydrukować na sztywnym papierze lub - po wydrukowaniu na zwykłym - nakleić na karty brystolu.
  • Karty są dwustronne. Po wydrukowaniu wybranego arkusza wytnij karty tak, by każda składała się z dwóch elementów (awers i rewers). Następnie każdą kartę złóż na pół, po czym sklej.
  • Po wydrukowaniu, wycięciu, odpowiednim złożeniu i sklejeniu karty obrazkowe można wykorzystać do wielu gier i zabaw dydaktycznych.

Wykorzystanie kart obrazkowych
Pomysłów na wykorzystanie kart obrazkowych jest wiele. Mogą służyć do prezentacji stroju krakowskiego. W połączeniu z pozostałymi kartami, które oferujemy w naszym serwisie, mogą tworzyć mini-album strojów polskich (kolejne karty można na przykład wklejać do osobnego zeszytu lub umieszczać w kieszonkach małego albumu do zdjęć). Karty zaprojektowaliśmy tak, aby dawały możliwość wielokrotnego wykorzystania ich do różnego rodzaju gier i zabaw edukacyjnych. W sekcji propozycje gier i zabaw znajdziesz kilka podpowiedzi. Zasady naszych gier oparte są na ogólnie znanych i popularnych grach dla dzieci.

materiały edukacyjne pdf do strojów polskich