Stroje polskie. Ubieranki edukacyjne pdf

Ubieranki edukacyjne PDF

Poniżej znajdziesz listę łączy do stron, na których można przeglądać i pobrać interesujące Cię ubieranki z lalkami w wybranym stroju. Wygląd naszych ubieranek możesz sprawdzić na przykładzie arkuszy ze strojem łowickim. Zachęcamy również do zapoznania się z podpowiedziami i wskazówkami, jak korzystać z naszych materiałów.

Stroje polskie. Materiały edukacyjne pdf

ubieranki

Zapraszamy do zabawy z papierowymi lalkami. Przygotowaliśmy dwa warianty ubieranek-wycinanek, które uczą i bawią. Ubieranki z Tosią i Bartkiem to zabawa dla młodszych dzieci (wersja uproszczona stroju), natomiast ubieranki z Polą i Lechem przeznaczone są dla starszych. Lalki zaprojektowaliśmy tak, by można było złożyć je w umocowane na podstawce zabawki.

Przykład: strój łowicki

Aby pobrać i wydrukować wybrany arkusz, kliknij myszką w jego miniaturkę.

Materiały przygotowane do wydruku są plikami w formacie pdf. Do ich przeglądania i drukowania potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.

podpowiedzi i wskazówki

  • Wydrukuj arkusz z wybraną ubieranką.
  • Wytnij lalkę, ubranka i dodatki. Młodszym dzieciom powinni pomóc w tym zadaniu dorośli.
  • Aby zabawka była bardziej trwała i wytrzymała, wyciętą lalkę można nakleić na kartę brystolu, po czym ponownie odpowiednio wyciąć.
  • Teraz ubierz lalkę, naklejając na nią w odpowiedniej kolejności poszczególne części garderoby. Niektóre elementy należy przykleić z tyłu lalki, dlatego warto uważnie przeczytać podpowiedzi podane w arkuszach do wydrukowania.

Papierowe zabawki
Lalki są tak zaprojektowane, by można było złożyć je w umocowane na podstawce zabawki, które można postawić na biurku lub półce. W dziale przygotowanie papierowej zabawki znajdziesz instrukcję wykonania oraz szablony pdf ze stojakiem i podstawką.

materiały edukacyjne pdf do strojów polskich