Strój kołbielski. Łamigłówki do wydruku

Strój kołbielski. Łamigłówki do wydruku

Krzyżówka, quiz z gwarą i wykreślanka dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Krzyżówka i wykreślanka pomogą uczniom utrwalić nazwy wybranych elementów stroju kołbielskiego. Quiz z gwarą to zabawa w odkodowanie czterech regionalizmów.


Pobieranie i drukowanie
Dostępne poniżej łamigłówki to pliki graficzne A4 w formacie png. Jeśli chcesz je pobrać na swój komputer i wydrukować, kliknij wybrany szablon prawym przyciskiem myszy, następnie wybierz opcję Zapisz grafikę jako.

Krzyżówka

Strój kołbielski - krzyżówka do wydrukowania

Duża miska w gwarze kołbielskiej to... Dowiesz się, rozwiązując naszą krzyżówkę. Do jej rozwiązania potrzebna jest znajomość nazw podstawowych części stroju kołbielskiego. Po prawej stronie karty znajdziesz podpowiedzi. Możesz też zajrzeć do działów Opis oraz Leksykon.

Quiz z gwarą

Strój kołbielski - quiz z gwarą do wydruku

Mieszkańcy ziemi kołbielskiej nie posługują się już gwarą na co dzień, choć niektórych wyrażeń używa jeszcze starsze pokolenie. Wymowa, odmiana oraz znaczenie wielu kołbielskich słów bywa zaskakujące dla osób spoza regionu. Czy poprawnie rozwiążesz nasz quiz?


Quiz dostępny jest w wersji do zabawy online »

Wykreślanka

Strój kołbielski - wykreślanka do wydrukowania

Zadanie polega na odnalezieniu i wykreśleniu ukrytych w diagramie nazw dwunastu elementów stroju kołbielskiego. Lista poszukiwanych słów znajduje się po prawej stronie karty. Ukryte wyrazy można odczytywać w poziomych rzędach z lewej do prawej, oraz w pionowych kolumnach z góry do dołu. Dana litera może wchodzić w skład kilku słów.


Wykreślanka dostępna jest w wersji do zabawy online »